УКРАЇНА ЗАЙНЯЛА ПЕРШЕ МІСЦЕ ЗА ЕКСПОРТОМ МЕДУ У ЄС

Раніше лідерство за постачанням меду у Європу було за Китаєм. Україна збільшила постачання меду в країни Європи за січень-серпень 2020-го на 16% у порівнянні з 2019 роком.

Відтак Україна стала постачальником меду №1 до Європейського Союзу, обігнавши Китай, який в цьому році, навпаки, скоротив експорт продукції на 19%.

Про це пише AgroTimes з посиланням на консультанта Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО)Анну Бурку.

Зокрема, за цей період Україна поставила в регіон 31,13 тис. тонн меду, що склало майже 30% всього імпорту ЄС. Китай опустився на друге місце з обсягом постачання 23,39 тис. тонн

Експерт також зазначила, що у 2020 році виробництво меду у ЄС значно скоротилось через незадовільні погодні умови 

«За попередніми даними Робочої групи з меду Copa-Сogeca, в 2020 році в країнах ЄС врожай меду знизився на 40%, через несприятливі погодні умови», – зазначила Бурка.

Очікується значне скорочення виготовлення меду у  Східній та Південній Європі, а с особливо акацієвого. Так,  в Угорщині урожай меду з акації становив лише 10% від звичайного обсягу збору. Також значне зниження виробництва меду було зафіксовано в Португалії (-80%) та в Італії (на півдні, від -70% до –80%).