«Україна в Ралі Монте-Карло». Командор команди Роман Щипков: участь в перегонах планується на січень-лютий 2022 року

Вперше в історії українська команда братиме участь у престижному ралі

На Спортивній площі у Києві, 17 липня, відзначали 20 річницю Київського клубу власників «Запорожців». На зльоті у центрі столиці були представлені десятки машин легендарної марки  з різних куточків України. На урочистих заходах була присутня й київська команда поціновувачів ретро автомобілів  ГО «Відроджений Київській Клуб Автомобілістів» (ГО ВККА). Журналістам видання Кий-Інфо вдалося поспілкуватися з віцепрезидентом ГО ВККА Романом Щипковим та представницею жіночого екіпажу Вікторією Башликовою і дізнатися про мету діяльності організації, найближчі плани ГО ВККА, а також розпитати про участь столичного автомобільного клубу у престижних ралійних змаганнях, що пройдуть в  Монте-Карло у 2022 році.

– Проінформуйте, будь ласка, наших читачів, що у Вас за організація і які цілі Ваша організація переслідуєте?

– В нас дві організації. Перша – всеукраїнська «Національна автомобільна ліга «Золоте кермо України» і «Відроджений Київській Клуб Автомобілістів». Він був створений 1904 році і ми вирішили відновити цю організацію. І у 2017 році офіціально зареєстрований повністю з усіма атрибутами (розрахунковий рахунок, печатка) ГО «Відроджений Київської Клуб Автомобілістів». Основна мета – це участь і організація традиційних змагань і фестивалів для ретро автомобілів.

Віцепрезидент ГО ВККА Роман Щипков

– Так з організацією, яку Ви представляєте все зрозуміло. Тоді, Пане Роман, прокоментуйте Вашу участь у заходах, присвячених 20-річниці Київського клубу власників автомобілів марки «Запорожець». З якою метою Ви й ваша команда перебуває на цьому заході?

– Ми щойно провели величезний марафон по всій Україні, а  зараз  отримали стартові номера на два автомобілі від України та вперше в історії будемо виступати на «Ралі Монте-Карло».  Це знакова подія. Це як, майже, фінал Чемпіонат Європи з футболу в Україні. Можна до цього прирівняти участь українців на відчизняних автомобілях на «Ралі Монте-Карло». Ми жодного разу не виступали на таких змаганнях, як країна, і ми жодного разу не брали участь в такому заході на національних автомобілях. П’ять років велося листування з організаторами ралі й ось, нарешті, ми отримали згоду.

Два автомобілі : ЗАЗ 968 м та ще один «горбатий» «Запорожець ЗАЗ-965»  вже отримали стартові номера, а від організаторів ралі ми отримали дозвіл на реєстрацію повноцінної команди. Це п’ять автомобілів, які будуть брати участь у «Ралі Монте-Карло». Тому ми зараз працюємо над тим, щоб машини були на високому технічному рівні, щоб наша команда не отримала зауваження від організаторів змагань.

Вітчизняний ЗАЗ 968М із стартовими номерами від організаторів “Ралі у Монте-Карло”

– А коли планується виступ на «Ралі у Монте-Карло»?

– Виступ на Ралі у Монте-Карло намічається на січень-лютий 2022 року. Стартувати плануємо  з  Києва 22 лютого. Ми запускаємо масований піар нашого заходу і всі рішучі дії в цьому році робимо під лозунгом «Україна в Ралі Монте-Карло 2022 року». Наразі ми проїхали 32 міста по всій Україні, про що свідчить написи на даху моєї автівки від керівництва міст.

Ми будемо продовжувати цю традицію. У планах на серпень 2021 року на День Незалежності відбудеться виїзд з Києва у рамках проєкту «30 років Незалежності» із фінішем у Кишиневі, де будуть відзначати також тридцять років незалежності Молдови. Таким чином, хочемо пов’язати ці дві дружні  європейські держави.

Написи на даху автівки Романа Щипкова

– Ну з планами та проєктом ми розібралися. Вони дійсно значемі! А от, наскільки я знаю, для клубу виникла проблема експозиції ретро автомобілів. Відсутні приміщення для виставки і демонстрації укспонатів. Чи дійсно є така проблема?

– Так. Є така проблема. Річ у тому, що наразі ми є єдиним в столиці клубом, який офіційно зареєстрований. І запрошуємо всіх небайдужих залучитися до цієї проблематики, оскільки в Києві немає, а ні музею ретро автомобілів, а ні майданчика, де можна було б збиратися власникам ретро автомобілів. Ми хочемо, щоб до цього процесу долучилась КП «Київпастранс», оскільки  «Київпастранс» має у своєму розпорядженні і автобус 1953 року, і трамвай 1929 року, і тролейбус 1949 року.

Тобто є експонати, які є історичною цінністю. Ми розраховуємо на те, що керівництво міста і, безпосередньо, мер Віталій Кличко зверне увагу на цю проблему. Можливо, що в цьому році вже буде зроблений перший крок і наданий майданчик «вихідного дня», де ми могли б збиратися, спілкуватися, зустрічатися і проводити технічне вдосконалення наших ретро автомобілів. Розраховуємо на те, що керівництво міста нас в цьому плані підтримає.

У «Ралі Монте-Карло» з України планує брати участь і жіночий екіпаж. Тож журналісту Кий-Інфо вдалося поспілкуватися і з учасником від жіночого екіпажу та представницею організаційного комітету «Ралі Монте-Карло» в Україні Вікторією Башликовою.

– Вікторія, розкажіть, будь ласка, про Вашу підготовку до виступу у змаганнях – «Ралі Монте-Карло»

– В цьому році ми повинні були їхати на Ралі Монте-Карло, але через пандемію ми все перенесли на наступний рік старт, а тому виникла можливість долучити до змагань і жіночий екіпаж. Сформувалась чудова жіноча команда, яка буде виступати на жовтому «горбатому» «Запорожці» 965 моделі. Поки що заявку на участь в змаганнях у Монте-Карло подали лише два жіночі екіпажі з двох країн : з України та Росії. Жіноча команда з Росії планує виступати на автомобілі «Волга», а наша команда на  вітчизняному автомобілі марки «Запорожець».

Вікторія Башликова – представник жіночого екіпажу, який візьме участь у “Ралі Монте-Карло”

– Вікторія, чи лякають Вас труднощі, адже виступ на змаганнях такого класу – це  серйозний виклик?

– Якщо чесно, то так страшно! Це спорт, який заведено вважати чоловічим і те, що жінки подають заявки на такі серйозні змагання – це є дуже великим досягненням і в першу чергу для України.  Демонструє те, що наша країна гендерно толерантна і тому в нас мають рівні права як чоловіки так і жінки. І це дуже круто!

Команда ГО ВККА – учасники перегонів, які пройдуть в Монте-Карло у 2022 році

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform