Україна та МВФ можуть розглянути план скорочення дефіциту держбюджету

У ході роботи місії МВФ щодо перегляду програми фінансування України, яка до кінця тижня йтиме у Варшаві, може бути розглянуто питання скорочення дефіциту держбюджету в умовах недостатньої зовнішньої фінансової підтримки України.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна, передає Кий-Інформ.

“У сценарії без американських грантів потрібно буде урізати дефіцит бюджету. ОВДП чи емісія не допоможуть, оскільки постраждає боргова стійкість, а це одна з головних умов програми”, – сказав співрозмовник видання, знайомий із планами переговорів.

Для балансування бюджету в умовах відсутності чи скорочення фінансування доведеться розробити конфігурацію дій щодо збільшення доходів та зниження витрат, зазначається в публікації.

Голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук упевнений, що проблема із затримкою фінансування безумовно буде порушена під час переговорів.

“Звичайно, ключовим буде питання бюджету, але навряд чи на цьому етапі МВФ припускає, що фінансової допомоги від США не буде. Якщо варіант, що фінансування таки буде, – базове, то питання скорочення дефіциту зараз не обговорюватиметься (у рамках обговорення програми, – ред.). Швидше за все, це буде неформальний план “Б”. Але переписувати програму МВФ виходячи з припущення, що не буде фіндопомоги від США, було б зараз недоречно. Все ж таки шанси на її затвердження досить високі”, – вважає Ваврищук.