Україна спільно з Німеччиною розпочала модернізацію важливого об’єкта ГТС

НАК «Нафтогаз України» та «Укртрансгаз» в рамках масштабної модернізації газотранспортної системи (ГТС) України почали оновлення однієї з найбільших компресорних станцій «Бар».

“На одному з ключових вузлів української ГТС, що забезпечує транзит газу до країн ЄС, «Укртрансгаз» переходить до активної фази реконструкції. Обладнання уже на майданчику. Розпочинаємо етап будівельно-монтажних та пуско-налагоджувальних робіт”, – повідомляє «Укртрансгаз».

Зазначається, що німецька компанія Ferrostaal Industrieanlagen встановить обладнання General Electric. Проект співфінансує Deutsche Bank за підтримки німецького уряду.

Вартість проекту понад €79 млн, з яких €53,6 млн – кредит, наданий німецьким «Deutsche Bank AG», а близько €26 млн. – власні кошти компанії «Укртрасгаз».

“Цей проект співпраці в енергетичному секторі має велику стратегічну важливість для наших країн. І я сподіваюсь, що пілотний проект з реконструкції компресорних станцій «Бар» інтенсифікує нашу співпрацю у майбутньому”, – розповів посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

Всього протягом найближчих років НАК «Нафтогаз» планує модернізувати 5 компресорних станцій. Загальна вартість цього проекту оцінюється у $220 мільйонів.