УКРАЇНА РАЗОМ З NASA ДОСЛІДЖУВАТИМЕ МІСЯЦЬ І МАРС

Україна має всі науково-технічні можливості і досвід, які дозволяють їй стати одним із вагомих партнерів НАСА під час реалізації програми «Артеміда».

Державне космічне агентство України підписало Домовленості в рамках програми NASA «Артеміда» щодо принципів співпраці в цивільному дослідженні й використанні Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях та приєдналося до космічних агентств інших країн-учасників програми.

Підписання цих домовленостей сприятиме укладенню Рамкової угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом США про співробітництво у дослідженні та використанні космічного простору в мирних цілях.

Таким чином, Україна стала дев’ятою країною-підписантом Домовленостей щодо «Артеміди», – повідомляє Державне космічне агентство України.

Принципи програми передбачають мирне дослідження, прозору діяльність, сумісність систем, надання екстреної допомоги постраждалим в рамках реалізації програми, реєстрацію космічних об’єктів, поширення наукових даних, збереження спадщини та видобуток і використання космічних ресурсів відповідно до Договору по космосу.

«Це важливо для України, бо ми зможемо реалізувати свої власні проєкти у партнерстві з провідними космічними агенціями світу. Це логічний крок в продовження того, що ми вже вступили до Moon Village Association. Українські проекти вперше стали частиною глобального сценарію освоєння Місяця від ISECG, і логічно, що ми далі хочемо реалізовувати наш потенціал в рамках програми «Артеміда». Перелічені принципи та Домовленості не порушують міжнародних зобов’язань України у сфері космічної діяльності. Також, я переконаний, що Домовленості дадуть новий поштовх до об’єднання держав у започаткуванні багатосторонніх консультацій в контексті розвитку міжнародного космічного права, яке б відповідало сучасним викликам та планам людства в освоєнні космічного простору» – наголосив Голова ДКА Володимир Усов.

Нагадаємо, 13 жовтня 2020 року в рамках 71-го Міжнародного астронавтичного конгресу вісім держав підписали Домовленості в рамках програми «Артеміда» щодо принципів співпраці в цивільному дослідженні й використанні Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях.