Україна просить Румунію екстрадувати екс-гендиректора ДП «Укрспирт» Лабутіна

Генеральна прокуратура України спрямувала запит Румунії про екстрадицію затриманого там екс-очільника "Укрспирту" Михайла Лабутіна. Українські правоохоронці підозрюють його у замаху на вбивство та розтраті коштів.

“19 грудня 2017 року одночасно було проведено понад 60 обшуків у різних регіонах України і затримані шість активних учасників злочинної організації. Керівника злочинної організації, яким є колишній директор ДП “Укрспирт”, затримали на території Румунії, куди направлено запит про його екстрадицію в Україну,  для притягнення до кримінальної відповідальності”, – повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Вона зазначила, що суд у Румунії відмовив в апеляції затриманого, на застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

“Встановлено, що цю ж особу підозрюють у розтраті коштів зазначеного ДП “Укрспирт”, на загальну суму понад 261 млн грн. та вчиненні інших злочинів”, – повідомила Сарган.

Стосовно усіх затриманих було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без застави.

“За результатами розслідування встановлено, що учасники злочинної організації вчинили низку тяжких та особливо тяжких злочинів на території м. Києва, серед яких: умисне вбивство 30.05.2017 радника директора ДП “Укрспирт”; замах на умисне вбивство 29.03.2017 заступника керівника; замах на умисне вбивство 01.05.2017 президента однієї зі спортивних федерацій, з використанням протипіхотної міни; замах на умисне вбивство 23.06.2017 приватного підприємця, з використанням саморобного вибухового пристрою”, – повідомила Сарган.

Генеральною прокуратурою встановлено, що учасники злочинної організації планували вчинення умисних вбивств інших осіб, серед яких і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.