Україна прощається з першим українським космонавтом Каденюком

Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк пішов із життя у віці 67 років. Це трапилося під час традиційної для нього ранкової пробіжки. До останнього Герой України був активним і сповненим планів.

Леонід Каденюк – перший і поки єдиний космонавт незалежної України. У 1995 році був відібраний до групи космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання. Провів у космосі  майже 16 діб.

Для капітана шатлу «Columbia», що на час польоту став для астронавтів домівкою, звістка про смерть Каденюка стала справжнім ударом. “Востаннє ми бачилися з ним на космічному конгресі у Тулузі, це було у жовтні. – згадує Кевінн Крегел. Ми сподівалися побачити його знову в Мінську цієї осені. Леонід був у чудовій формі. Коли ми побачилися, він виглядав так само, як і 20 років тому”, – розповів астронавт NASA.

До останнього Леонід був активним і сповненим ідей. Серед задумів були експерименти з американськими колегами. “Вивчення екології, атмосфери землі, збереження нормальних умов для життя людини”, – зазначав днями шокований смертю колеги, радник голови Державного космічного агентства Едуард Кузнєцов.

Свій день космонавт починав з занять спорту. Він запевняв, що це дозволяє йому бути у відмінній формі і щодня виходив вранці на пробіжки.

Оскільки Каденюк жив на Печерську, де надто щільна забудова, йому доводилося оббігати будинки та набирати свої звичні 10 кілометрів. За словами свідків, саме на пробіжці йому раптом сталозле. Швидка приїхала менше ніж за 10 хвилин, однак врятувати людину-легенду не встигли. Офіційною причиною смерті став серцевий напад.

Під час запису останнього інтерв’ю, яке космонавт дав інформаційному агентству Кий-Інфо навесні 2017 рок, Леонід Каденюк розповідав, що хотів би знову побачити Землю у  ілюмінаторі космічного корабля. Мовляв, на це його надихає приклад астронавта Джона Гленна, який полетів у космос у 77 років. На жаль обставини виявилися вищими за плани видатного українця.

Прощання з Леонідом Каденюком відбудеться в клубі Кабінету міністрів, а поховають його на Байковому цвинтарі в столиці.