УКРАЇНА ПРОФІНАНСУЄ БУДІВНИЦТВО МОСТУ ЧЕРЕЗ РІЧКУ ДНІСТЕР

Він має стати частиною нової автомагістралі, що з’єднає Київ і Кишинів. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв'ю «ТСН».


«Одним із проектів, який ми почнемо негайно, стане будівництво мосту через річку Дністер у районі Ямпіль-Косеуць і відповідної магістралі, яка з’єднає Київ і Кишинів. І не просто з’єднає, а дасть змогу майже за п’ять годин доїхати автомобілем від Києва до Кишинева через новозбудований міст. Фінансування будівництва цього мосту здійснюватиметься за рахунок державного бюджету України. Наголошу, будівництво всього мостового переходу здійснюється за рахунок України», – розповів Жовква.

Судячи з його слів, «Укравтодор» уже працює над відповідним нормативно-правовим забезпеченням цього фінансування:
«Також Україна добудує частину магістралі від Києва безпосередньо до мосту. Там більшу частину вже побудовано, відновлено або реконструйовано. 

Молдова, зі свого боку, добудовуватиме власну частину цієї магістралі. І, знову ж таки, у них частина цієї дороги вже побудована. Тому це абсолютно реалістичний проект із реалістичним фінансуванням. Залишилося тільки його виконати. Відповідні доручення двох президентів українська і молдовська сторона отримали», – сказав Жовква.

Як повідомлялося раніше, президент Молдови попросить ЄС про експертизу Дністра з метою будівництва Україною електростанцій на річці.

Приєднуйтесь до нашого каналу в телеграм https://t.me/kyiinform