Україна показала модернізовану артилерійську систему «Богдана»

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк представив останнє покоління самохідної 155-мм артилерійської системи вітчизняної розробки 2С22 «Богдана».

«Богдана» — це повністю українська інновація, яка служить у наших підрозділах і зарекомендувала себе як надійна, точна та проста в експлуатації артилерійська система», — йдеться у повідомленні.

Павлюк підкреслив, що ефективність САУ «Богдана» залежить від добре підготовленого особового складу, оснащеного досконалими навичками та автоматикою.

«Ми постійно проводимо тренування та підвищення кваліфікації, в тому числі за різних погодних умов та інтенсивності стрільби. Готовність – це запорука збереження життя наших особового складу та досягнення успіху на полі бою», – підкреслив командир.

Оновлена ​​версія системи базується на шасі 8×8 і має нову кабіну екіпажу. Крім того, в конструкцію інтегрований трамблер гармати. Дорожник призначений для механізації заряджання снарядів у казенну частину гармати, підвищення скорострільності, спрощення процесу заряджання та забезпечення стійкості при заряджанні. Заряджання містить механізм підйому і опускання снарядів і механізм заряджання.

Знаряддя калібру 155 мм має горизонтальний кут повороту від -30 градусів до +30 градусів і кут підйому від -5 градусів до +65 градусів. Переведення самохідної артилерійської установки з транспортного в бойове положення і навпаки займає всього 90 секунд. Маючи максимальну швидкість 80 км/год і запас ходу 700 км, «Богдана» забезпечує як мобільність, так і експлуатаційну витривалість.