У листопаді Верховна Рада внесла зміни до деяких законів щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії.
Підписуйтесь на нас у telegram
З 1 травня 2022 року Україна переходить на облік газу в одиницях енергії. Згідно з ухваленим Верховною радою законом (проєкт 2553), приймання-передача природного газу буде здійснюватися не в метрах кубічних, а в кіловат-годинах.
Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на пресслужбу Оператора ГТС України (ОГТСУ).
Перехід на європейські правила обліку газу означатиме:
➤ справедливе ціноутворення – за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг переданого газу. Енергетична цінність природного газу різна в залежності від регіону та змінюється в часі в залежності від джерела надходження (імпорт, підземні сховища газу, видобувні компанії тощо);
➤ уніфікацію одиниць вимірювання для різних видів енергії (наприклад газу та електричної енергії). Це питання енергоефективності, економії ресурсів та раціонального та прозорого вибору споживача між різними джерелами отримання енергії;
➤ подальшу інтеграцію України до Європейського ринку газу та спрощення бізнес-процесів для замовників послуг транспортування. Купівля газу в Європі, його подальше транспортування, розподіл та постачання буде здійснюватися в однакових одиницях.
На запитання, пов’язані з переходом, відповів Микола Болховітін, начальник управління метрології та газовимірювання ОГТСУ.
Як зазначили в пресслужбі “Укртрансгазу”, коефіцієнт перерахунку обсягів газу 10,595 кВт∙год/куб. м, прописаний в ухваленому законі, став результатом тривалих дискусій між операторами ПСГ та ГТС, учасниками ринку, представниками як українських, так і іноземних компаній, що нині працюють в Україні і, в тому числі зберігають свій газ у підземних сховищах.