Україна і Білорусь могли б зіграти гарну партію проти Росії – експерт

Військовий експерт з Києва Олексій Арестович вважає, що існує постійна загроза об’єднання Білорусі і Росії в єдину державу. На його думку, Україна недостатньо пітримує Мінськ у спротиві поглинанню.

Військовий експерт з Києва Олексій Арестович вважає, що існує постійна загроза об’єднання Білорусі і Росії в єдину державу. На його думку, Україна недостатньо підтримує Мінськ у спротиві поглинанню.

Про це Арестович сказав під час недавньої відеоконференції з українськими користувачами соцмереж.

Загроза держави Білорусі і Росії є частиною плану Кремля по відновленню Радянського Союзу. Хоча б часткової. Однак, Лукашенко і білоруський народ в цілому чинить дуже вмілий опір. Вже багато років поспіль.

Тут Україна повністю на його боці. Білоруська опозиція незадоволена Лукашенко. Україна, як союзник Мінська в політичній і економічній незалежності, повинна в цьому відношенні всіляко Білорусь підтримувати. Але чомусь, два тижні тому, Київ приєднався до санкцій ЄС проти «кривавого режиму Лукашенка». Чи нам це було аж так треба, враховуючи, що Грузія і Молдова утрималася, – задається питанням експерт.

Він вважає, що Україна за президента Зеленського веде не дуже вмілу політику щодо Білорусі. Тут потрібна з Білоруссю дуже тонка гра. Ми сильно залежимо економічно від Білорусі, наприклад, по ВПК. І могли б зіграти прекрасну партію проти Росії. Але ми її не граємо […].

Арестович наголошує, що загроза збереження Путіна при владі, як глави об’єднаної держави, провалилася.

Але я вас запевняю, тиск на Білорусь триватиме, він і зараз триває. Результат цієї гри не ясний. Все залежить від персоналій. Що буде робити Білорусь, якщо Лукашенко, раптом, фізично виявиться нездатним продовжувати боротьбу – це велике питання, – підбиває підсумок експерт.

Бєлсат ТВ