Україна домовилась з Великою Британією про гарантії безпеки

Україна домовилась з Великою Британією про гарантії безпеки. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква у соцмережі Facebook, передає Кий-Інформ.

“Сьогодні відбулася без перебільшення історична подія для зміцнення наших стратегічних відносин з Великою Британією та для пришвидшення спільної Перемоги!  Президент України Володимир Зеленський та Премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки”, – написав він.

Жовква зазначив, що Велика Британія вкотре продемонструвала свою лідерську позицію та стала першою країною, з якою Україна уклала такий документ на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України від 12 липня 2023 року.

“Україна більше не має просити допомогу і зброю, а отримуватиме її автоматично. Як у разі нової агресії, так і у разі загострення поточної. Великобританія надасть Україні необхідну допомогу – зброю в усіх вимірах: для посилення військових спроможностей на суші, на морі і в повітрі”, – зазначив він.

Жовква також зазначив, що у 2024 році Велика Британія надасть додаткову підтримку Україні 2,5 млрд фунтів стерлінгів і продовжуватиме надавати підтримку Україні впродовж наступних 10 років дії цієї Угоди.

Він також повідомив, що узгоджено порядок екстреної координації на випадок майбутнього збройного нападу – реагування впродовж 24 годин.

“Узгоджено порядок екстреної координації на випадок майбутнього збройного нападу – реагування впродовж 24 годин! За результатами таких екстрених консультацій Україні буде надано швидку та сталу допомогу у сфері безпеки, сучасну військову техніку в усіх необхідних сферах, а також економічну допомогу”, – написав заступник керівника ОП.

Жовква наголовив, що ця угода віводить відносини двох країн на новий стратегічний рівень.

“Виходить проста і важлива формула: 100-річне партнерство + 10 років дії Угоди + 2,5 млрд. фунтів стерлінгів підтримки = новий рівень стратегічних відносин з Великою Британією“, – зазначив він.

Жовква також наголосив, що гарантії безпеки носять двосторонній характер, відповідно до Угоди, Україна має забезпечити, щоб військові спроможності країни були на такому рівні, щоб у разі зовнішньої військової агресії проти Сполученого Королівства, Україна була здатна надати їй ефективну військову допомогу.