Україна будуватиме літаки разом з ОАЕ

Про спільне виробництво літаків представники «Укроборонпрому» домовилися з партнерами ОАЄ на міжнародній виставці Dubai Airshow 2017.

У держконцерні звітують, що під час виставки «Укроборонпрому» вдалося досягти цілої низки стратегічних домовленостей, які допоможуть розвивати авіабудування в Україні. Тепер партнери з королівства Об’єднаних Арабських Еміратів будуть постачати складові для літаків «Антонов» та навчатимуть технічний персонал для реалізації фінальної частини «АН-132D».

Результат пошуку зображень за запитом "Антонов 132Д"

Наступним літаком, який створять у міжнародній співпраці, буде модернізований АН-70. Від ОАЕ він отримає нову авіоніку та деталі, які раніше вироблялися в Росії. Отже тепер «Антонов» остаточно позбудеться російських комплектуючих. Враховуючи, що саме АН-70 у 2015 році прийняли на озброєння Збройних Сил України, його осучаснення та покращення зробить українських захисників більш мобільними та боєздатними.

Результат пошуку зображень за запитом "Ан-70"

Прес-служба «Укроборонпрому» нагадує, що інший літак АН-132D раніше вже позбувся російських деталей. На виставці Dubai Airshow 2017 він демонстрував досягнення українського авіабудування та виконував фігури вищого пілотажу.

Також держконцерн повідомляє, що американська компанія Oriole Capital Group інвестує 150 млн. доларів у відновлення випуску літаків АН-74 «Харківським державним авіаційним виробничим підприємством». Це вкрай важливо для «ХДАВП», яке зараз знаходиться у процедурі банкрутства з боргами понад 3 млрд. грн.