УКРАЇНА АРЕШТУВАЛА НОВУ ПАРТІЮ РОСІЙСЬКИХ ЛІТАКІВ ЗА РЕЙСИ У КРИМ

Україна наклала арешт на 44 російські літаки через порушення порядку в’їзду/виїзду з/на окупований півострів

Прокуратурою Криму та міста Севастополь, скеровано до суду клопотання про накладення арешту на ще 44 літаки російських авіакомпаній, котрі здійснюють незаконні польоти до окупованого півострова. Про це йдеться у пресрелізі Прокуратури АР Криму.

Зазначені повітряні судна порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів та правила міжнародних польотів.

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м.Севастополя, ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) розслідує кримінальні провадження за фактами порушення службовими особами іноземних авіакомпаній правил міжнародних польотів і порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ч. 2 ст.332-1, ст.334 та ч.1 ст.111 КК України).

Оскільки з березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над окупованим півостровом Крим у зв’язку з неможливістю здійснювати нагляд за безпекою польотів при організації повітряного руху, а також гарантування безпеки польотів, офіційно припинено функціонування всіх аеропортів окупованої території півострова.

Наразі накладено арешти загалом на 109 літаків російських авіакомпаній, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.