[:ru]Венгрия обвиняет Украину в нарушении Соглашения об ассоциации с ЕС[:ua]Угорщина звинувачує Україну у порушенні Угоди про асоціацію з ЄС[:]

Міністр закордонних справ та торгівлі Угорщини Петер Сійярто заявив, що підніме питання про порушення Україною Угоди про асоціацію з ЄС. Порушенням він вважає закон «Про освіту».

[:ru]

«Образовательный закон – это грубое нарушение прав человека, грубое нарушение прав меньшинств, и грубое нарушение Соглашения об ассоциации. Поэтому на следующей сессии Совета ассоциации с Украиной мы должны поставить этот вопрос на повестку дня, чтобы разрешить ситуацию, поскольку это чрезвычайно важно», – отметил он.

Следующее заседание Совета Ассоциации Украина-ЕС запланировано на декабрь этого года.

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Точицький"

Николай Точицкий

Однако, по словам главы представительства Украины при ЕС Николая Точицкого, Венгрия не сможет поднять образовательный вопрос на сессии Совета ассоциации Украина-ЕС. Ведь для этого ей понадобится согласие украинской власти.

«Мы уверены, что закон «Об образовании» не нарушает ни международных обязательств, ни соответствующих конвенций Совета Европы, ни Соглашения об ассоциации. Именно поэтому мы и подали его на рассмотрение Венецианской комиссии. Украина готова к конструктивному диалогу, зато венгерская сторона избрала путь шантажа и политизации», – заявил Точицкий.

По его словам, венгерский министр «очевидно руководствуется предвыборным процессом, который начался в их стране».

«Это стало вопросом номер один для того, чтобы перенести внутренние проблемы во внешний измерение. Я считаю, что это абсолютно нелегитимно», – добавил представитель Украины.

[:ua]

«Освітній закон – це брутальне порушення прав людини, брутальне порушення прав меншин, і брутальне порушення Угоди про асоціацію. Тому на наступній сесії Ради асоціації з Україною ми повинні поставити це питання на порядок денний, щоб вирішити ситуацію, оскільки це дуже надзвичайно», – зазначив він.

Наступне засідання Ради Асоціації Україна-ЄС заплановано на грудень цього року.

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Точицький"

Микола Точицький

Однак, за словами голови представництва України при ЄС Миколи Точицького, Угорщина не зможе підняти освітнє питання на сесії Ради асоціації Україна-ЄС. Адже для цього їй знадобиться згода української влади.

«Ми впевнені, що закон «Про освіту» не порушує жодних ані міжнародних зобов’язань, ані відповідних конвенцій Ради Європи, ані Угоди про асоціацію. Саме тому ми й подали його на розгляд Венеціанської комісії. Україна готова до конструктивного діалогу, натомість, угорська сторона обрала шлях шантажу та політизації», – заявив Точицький.

За його словами, угорський міністр «очевидно керується передвиборчим процесом, який розпочався в їхній країні».

«Це стало питанням номер один для того, щоб перенести внутрішні проблеми у зовнішній вимір. Я вважаю, що це абсолютно нелегітимно», – додав представник України.

[:]