Угорщина чекає від України пояснень з приводу подій у Береговому

У Закарпатській області учасники маршу з нагоди створення Карпатської Січі зняли прапор Угорщини з будівлі міськради Берегова. Поліція пасивно спостерігала за тим, що відбувалося.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що ті, хто зняв прапор Угорщини з будівлі міськради Берегова, мають бути негайно затримані та покарані, а також звернувся до українського посла в Будапешті з приводу інциденту.

Нагадаємо, інцидент стався в неділю, 12 листопада. Активісти спочатку прийшли до консульства Угорщини у Берегові, де висловили претензії, зокрема, щодо критики нового освітнього закону, а також про начебто підтримку Угорщиною сепаратизму на Закарпатті, – передає УНН.

Про те, що під час ходи членів націоналістичних організацій з будівлі міської ради було знято прапор Угорщини, написам на своїй сторінці у Facebook мер м. Берегово Золтан Бабяк.

Результат пошуку зображень за запитом "Угорщина чекає від України пояснень з приводу подій у Береговому"

“Особливо обурливим є той факт, що учасники ходи, змінивши попередньо узгоджений маршрут, спочатку попрямували до угорського генерального консульства, а потім зупинилися біля будівлі міської ради та зняли угорський національний прапор, який був встановлений поруч з українським прапором, прапором Берегова та прапором ЄС, згідно з чинним законодавством.

Відреагував на події у Берегово і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

«Ксенофобські акції за участі людей із закритими обличчями, які прикриваються патріотичними лозунгами, неприпустимі в Україні, а особливо в багатонаціональних регіонах, одним із яких є Закарпаття. У зв’язку з цим абсолютно незрозуміла позиція поліції. Оцінку її бездіяльності має дати керівництво МВС, куди вже направлене відповідне звернення», — заявив Москаль.