Участь у так званих «виборах» до Держдуми РФ взяли 230 тисяч громадян України – Денісова

Потрібно було фотографувати та скидати бюлетені з "правильним вибором".

230 тисяч мешканців тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях примусово було паспортизовано і вивезено для голосування на територію Росії. Про це інформує Людмила Денісова, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у своєму телеграм-каналі.

“Участь у так званих «виборах» до Держдуми РФ взяли 230 тисяч громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Їх примусово було паспортизовано і вивезено для голосування на територію Росії. Ще 150 тисяч працівників бюджетної сфери та студентів, за обов’язкової реєстрації на порталі «Держпослуги», голосували у 255 «інфоцентрах» на Донеччині та у 141 – на Луганщині”, – йдеться у повідомленні.

На території тимчасово окупованого Криму незаконно працювало понад тисячу виборчих дільниць. Окупант насильно примушував бюджетників йти голосувати та звітувати про «зроблений вибір». Зокрема, у Феодосії освітяни повинні були сфотографуватися у кабінці для голосування і надіслати фото в одну із соціальних мереж, в іншій кримській школі потрібно було фотографуватися біля урни з бюлетенями «з правильним вибором».

Проведення виборів на тимчасово окупованих територіях України є грубим порушенням загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, насамперед щодо поваги до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, закріплених у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінський заключний акт), Статуті Ради Європи, Меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештському меморандумі).

“Закликаю міжнародну спільноту наслідувати український парламент – не визнавати вибори до Державної Думи РФ як такі, що порушують норми міжнародного права”, – наголосила Денісова.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram