У Вінниці відкрилась виставка речей загиблих в АТО бійців

Виставка експонуватиметься у музеї до 8 травня, її можна побачити безкоштовно.

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї в середу, 12 січня, відкрилася виставка “Блокпост пам’яті”, де представлені речі загиблих у війні проти російських окупантів військових, бійців добробатів, Нацгвардії, а також підрозділів МВС та СБУ. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Укрінформ.

“Взагалі ця виставка – результат місії “Евакуація 200” з евакуації тіл бійців, загиблих під час українсько-російської війни. Автор цього виставкового проєкту – голова правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації “Цитадель” Павло Нетьосов. Як музейник і волонтер-пошуковець цієї місії, він їздив у зону АТО/ООС для того, щоб віднайти, ідентифікувати тіла і повернути останки загиблих захисників України додому, родинам. Під час цих експедицій він збирав усі ці речі, які належали загиблим. Виставка дуже глибока, вона буквально занурює в ту атмосферу”, – розповідає Олена Гордієнко, завідувачка відокремленого підрозділу “Музей мужніх” Вінницького обласного краєзнавчого музею.

За її словами, “Блокпост пам’яті” – це виставковий проєкт Міжнародної асоціації дослідників фортифікації “Цитадель”, організований у Вінниці спільно з Національним військово-історичним музеєм України та Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм. Цей проєкт розпочався ще у березні 2016 р. Він має на меті зберегти пам’ять про захисників України, загиблих у війні проти російських окупантів.

“Виставка починалася зі створення кількох виставкових “капсул” – невеликі ящики від снарядів засклені, на них наклеєні фотографії загиблих воїнів, тіла яких вдалося віднайти, ідентифікувати і зібрати про них матеріали. А в ящику представлені особисті речі бійців, знайдені разом із ними. Це мобільні телефони, натільні хрестики, годинники, браслети – у кого що”, – додала музейниця.

Олена Гордієнко зазначила, що наразі експонати, зібрані пошуковцями, перетворилися на масштабну виставку, яку розмістили у трьох залах Вінницького обласного краєзнавчого музею. Окрім “капсул” з особистими речами бійців, в експозиції представлені фотографії артефактів, які пошуковцям довелося знайти під час своїх евакуаційних місій. Це світлини паспортів, обгорілих беретів, касок, вплавлених в розпечене залізо. Також тут можна побачити світлини мап, які використовували пошуковці під час розшуку тіл загиблих бійців, знімки з супутника, на яких позначені позиції наших захисників під час запеклих боїв чи військових операцій, місця знахідок тіл загиблих тощо.

Серед експонатів – матеріали про двох уродженців Вінницької області – Вадима Наумова з Козятина та Сергія Муравського із Хмільника, які загинули на Сході.

Читайте нас у telegram