У Вінниці повернули в громаду озеро, яке було загарбане бізнесменом

Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на громадську активістку Таїсію Гайду

У 2017 році Автомайдан розвалив паркан біля озера на Старому місті, яке загарбав один з місцевих бізнесменів. Бізнесмен ще обіцяв перестріляти активістів. Тоді прокуратура відкрила кримінальне провадження ) Нє не на активістів а на бізнесмена, бо як виявилось документи на приватизацію озера були підробними. А міська рада у цій історії покривала загарбника, до речі) І ось після 4 років судової тяганини озеро повернули у комунальну власність міста
і тут я реально вдячна прокуратурі, бо таки довели цю справу до логічного завершення
, – написала Таїсія.

Нагадаємо, на початку травня 2020 року Верховний суд виніс рішення щодо озера на Старому місті у Вінниці, заборонивши його приватизацію.Також 1 травня в озера змінився власник. Ним став засновник та керівник новоствореної громадської організації «Товариство рибалок і мисливців» Руслан Пелих. Новий власник каже, що паркан встановлений попередньою власницею навколо озера тимчасовий і скоро все зміниться.


У 2017 році після того, як активісти зрізали паркан на озері на Старому місті, прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо незаконної приватизації водного об’єкта біля санаторію Коцюбинського на Старому місті.
13 травня Верховний суд став на сторону вінницької громади, зауваживши, що води (водні об`єкти) є виключно власністю народу України і надаються тільки в користування, тому не можуть бути приватизовані.А двома тижнями раніше у ділянки, на якій розміщено озеро, змінився власник, який за місяць до того створив громадську організацію «Товариство рибалок і мисливців».