У Венеції вступила в силу заборона на вхід великих суден

Великі судна, які завдавали шкоди фундаментам будівель і екології Венеції, з 1 серпня більше не можуть пропливати поряд з площею Сан-Марко.

Закон, що забороняє великим судам заходити до Венеції, схвалений кабінетом міністрів Італії, в середині липня. “Цей крок необхідний для того, щоб захистити природу, ландшафт, а також художню і культурну цілісність Венеції“, – підкреслив міністр інфраструктури Енріко Джованніні.

Глава італійського Мінкульту Даріо Франческіні назвав день прийняття цього закону історичним. Заборона поширюється на кораблі, які відповідають одному з таких критеріїв: місткість понад 25 тисяч тонн, довжина понад 180 метрів або висота понад 35 метрів. Закон передбачає створення фонду для виплати компенсацій компаніям і їх співробітникам, які постраждають від обмежень.

Водночас католицький патріарх Венеції Франческо Моралья привітав введення заборони на прохід великих суден до венеціанської лагуни. Одночасно він висловив тривогу з огляду на можливу втрату робочих місць. “Ми тут говоримо про сім’ї, про заробітні плати людей, які перебувають у важкій ситуації зараз або в майбутньому”, – заявив він 31 липня газеті Vatican News.

Патріарх також нагадав, що Венеція пережила два важких роки через пандемію і тривалих періодів високої води, від чого постраждало все місто.

За даними ЗМІ, італійська влада була змушена піти на такий захід під загрозою виключення міста зі списку Всесвітньої спадщини. У червні ЮНЕСКО закликала негайно заборонити візит великих круїзних лайнерів в лагуну і допускала включення Венеції в так званий “чорний список”.

У нього входять об’єкти Всесвітньої спадщини, що знаходяться під загрозою. 22 липня на сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО було прийнято рішення не включати Венецію в “чорний список”.