У центрі Москви масові арешти: більше 260 затриманих

У кількох містах Росії затримані сотні прихильників російського опозиціонера В'ячеслава Мальцева.

Раніше заступниця керівника правозахисного проекту “Открытая Россия” Поліна Немировська повідомила, що більшість затримань проходили на Манежній і Пушкінській площах російської столиці.

Сам Мальцев, голова руху “Артпідготовка”, назвав захід референдумом зі зміни влади у Росії.

В’ячеслав Мальцев

Джерело агенції “ТАСС” повідомило, що у кількох затриманих при обшуках вилучили засоби оборони. За інформацією користувачів Twitter, серед затриманих є неповнолітні.

За даними правозахисного порталу “ОВД-Инфо”  , ще 25 учасників руху було затримано в Санкт-Петербурзі, Краснодарі, Красноярську, Пермі і Ростові-на-Дону.

Напередодні акції правоохоронні органи влаштували серію обшуків і затримань прихильників Мальцева. За інформацією правозахисного порталу, за останні чотири дні активістів “Артпідготовки” затримували, арештовували і обшукували в Краснодарі, Сочі, Казані, Новодвинську, Красноярську, Калінінграді, Волгограді, Нижньому Новгороді та інших містах. Сам опозиціонер заявив телеканалу “Дождь” про затримання понад 100 своїх прихильників, не уточнивши, про який період часу йдеться.

Інформагенція РБК з посиланням на власні джерела повідомляла 3 листопада, що під час обшуків у активістів було вилучено холодну зброю, маски, футболки з націоналістичною символікою, травматичну зброю та компоненти для приготування “коктейлю Молотова”. ФСБ Росії в той же день заявила про припинення діяльності “законспірованого осередку” руху “Артпідготовка”, який нібито планував здійснити 4-5 листопада “резонансні екстремістські акції у формі підпалів адміністративних будівель з використанням запалювальних сумішей і нападів на співробітників поліції з метою провокації масових заворушень”.

Міжрегіональний громадський рух “Артпідготовка” був створений у 2011 році. Його ініціатор В’ячеслав Мальцев брав участь у виборах депутатів Держдуми Росії від партії «Парнас» у 2016 році. Свого часу співголовою РПР «Парнас» був вбитий у Москві Борис Немцов.