У Тбілісі люди вийшли на мітинг на підтримку Саакашвілі

За різними підрахунками, зібралося від 15 до 30 тисяч осіб.

У Тбілісі люди вийшли на площі та прилеглі вулиці з вимогою звільнити експрезидента Міхеіла Саакашвілі з Руставський в’язниці. Про це повідомляють місцеві каналі Грузії.

Мітинг прихильників затриманого Саакашвілі почався на площі Свободи в центрі Тбілісі. На ньому зачитали чергового листа Міхеіла.

Акція організована опозиційною партією “Єдиний національний рух”, засновником якої є Саакашвілі.

Правоохоронці перекрили рух автотранспорту на всіх прилеглих до площі вулицях, в тому числі проспекті Шота Руставелі, вулиці Пушкіна і Леонідзе. При цьому пішки на центральну площу безперешкодно можуть пройти всі бажаючі.

Протестуючі тримають в руках прапори Грузії і розтяжки зі слоганами “Свободу Міші” і “Ні політичному переслідуванню”.

Як відомо, Саакашвілі був затриманий у Грузії 1 жовтня. Тоді ж грузинський омбудсмен Ніна Ломджарія заявила, що після затримання він оголосив голодування, тому що не згоден зі звинуваченнями і вважає себе політв’язнем. У Грузії Саакашвілі проходить за кількома кримінальними справами. Експрезидента заочно засудили у справах про вбивство банкіра Сандро Гиргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку його засудили до трьох років позбавлення волі, в другому – до шести.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії “Імеді” і про розтрату коштів із держбюджету – їх поки розглядають суди.

Фото зі сторінки Лізи Ясько

Підписуйтесь на наш канал telegram