У столиці з’явилася нова дорожня розмітка

Київ – перше місто в Україні, де нанесено нову розмітку, що позначає спільний рух велосипедистів та моторизованого транспорту.

Ділянка з суміщеним рухом з’єднає собою майбутню велосипедну доріжку на вулиці Івана Франка, де зараз триває капітальний ремонт, та вже чинну велосмугу по вулиці Леонтовича. Дана розмітка визначена ДСТУ 2587:2021 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні умови», що набувають чинності з 1 серпня 2021 року.

Пропозиції до ДСТУ надано Департаментом транспортної інфраструктури КМДА спільно з Нацполіцією та громадськими організаціями, йдеться у заяві Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

Важливо, що на ділянках спільного руху обмежена швидкість до 20 км/год, що є більш безпечною для велосипедистів.Також, у цьому році Київ, відповідно до ДСТУ 8906:2019 «Планування та проєктування велосипедної інфраструктури», планує обмежити швидкість до 20-30 км/год на житлових вулицях, що мають незначну інтенсивність транспорту – у житловому районі Відрадний, на Печерську поблизу метро Арсенальна та Старокиївській Горі.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Нагадаємо, що за забруднений номерний знак доведеться викласти кругленьку суму, в той час, як Верховна Рада України підтримала проєкт закону щодо посилення відповідальності за порушення ПДР.