У столиці Афганістану через теракт загинуло щонайменше 7 українців

У столиці Афганістану Кабулі група терористів напала на постояльців готелю «Intercontinental Hotel». Відповідальність взяла на себе терористична організація «Талібан».

Представники місцевої влади інформують, що нападників було шестеро, але в деяких повідомленнях згадується лише про п’ятьох терористів. Вони увійшли до готелю близько 21:00 за місцевим часом. Свідки розповідають нападники увірвалися та почали розстрілювати тих, кого вважали іноземцями.

За даними ЗМІ унаслідок нападу загинуло 43 людини. Серед них громадяни України, Германії, Греції, Казахстану та Афганістану. Також у числі загиблих п’ятеро терористів, яких ліквідували спецслужби Кабулу під час перестрілки, повідомляє «Reuters». Облога готелю тривала 12 годин, а звільнити заручників вдалося лише вранці у неділю. З готелю врятували 150 осіб, з яких 40 іноземців.

Загиблі українці – співробітники авіакомпаній, втім дані про кількість вбитих різняться. Надзвичайний і повноважний посол України в Таджикистані і Афганістані Віктор Нікітюк повідомляє про сімох загиблих громадян України. Четверо з них працювали в авіакомпанії «Українські крила», двоє – в авіакомпанії «Урга» (Кропивницький), а один – за контрактом у «CemAir». Втім поліція Кабулу раніше писала про дев’ятьох українців.  Врятуватися з готелю вдалося 19 українцям.

Офіційно відповідальність за теракт взяла на себе терористична організація «Талібан», яка у 2011 році вже нападала на цей готель. У своїй заяві злочинне угруповання повідомляє, про вбивство «десятків іноземних загарбників та їхніх маріонеток». Але влада Афганістану вважає, що за нападом стоїть інше терористичне угруповання  – «Хаккані».

Президент Петро Порошенко доручив Кабміну надати всю необхідну допомогу сім’ям загиблих громадян. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. Посол Віктор Нікітюк зазначає, що тіла вбитих українців доправлятимуть  в Україну за допомогою авіації держав-союзників.