У США ЗАСУДИЛИ РОСІЙСЬКИХ ОФІЦЕРІВ

Федеральне велике журі США (окремий вид суду присяжних, який попередньо розглядає справу) оголосив обвинувачення шістьом російським офіцерам розвідки, які стоять за поширенням вірусу NotPetya у 2017 році.

Нагадаємо, нещодавно американський телеканал CBS показав документальний фільм, що розкриває деталі затримання мережі російських шпигунів у 2010 році. Цей скандал вважають одним з найгучніших у сучасній історії розвідки.

ВВС розповідає нові подробиці, які розкрили офіцери ФБР, які багато років збирали інформацію про російських розвідників.

Операція, яку ФБР назвало “Історії примар”, почалася в 2000 році. До неї залучили десятки офіцерів з кількох підрозділів.

“Це було, мабуть, найбільше розслідування контррозвідки за всю історію ФБР”, – каже заступник начальника відділу контррозвідки ФБР Алан Колер.

Фіналом операції став арешт 10 людей, вісім з яких, за даними ФБР, були особливо цінними кадрами – шпигунами-нелегалами. СРСР і Росія надсилали їх в інші країни з підробленими документами, для тривалої автономної роботи.

“Нелегали” вдають, що народилися й виросли в цій або іншій дружній країні, та намагаються отримати секретну інформацію, доступну зазвичай лише місцевій політичній або військовій еліті.