У США приготували законопроєкт зі свіжою порцією санкцій для Росії на випадок вторгнення

На цьому тижні Сенат США голосуватиме за законопроєкт про санкції, які пропонують накласти у разі повномасштабного вторгнення Росії.

Жорсткі обмеження торкаються президента РФ Володимира Путіна, високопосадовців та російської банківської системи.

Про це повідомляє The Washington Post — передає Кий-інфо.

Серед запропонованих заходів — заборона на в’їзд до США та заморожування американських активів президента, прем’єр-міністра, глави МЗС та міністра оборони Росії, а також командувачів військ та інших людей, яких Білий дім визнає причетними до агресії проти України.

Протягом 30 днів після нового ймовірного вторгнення президент США буде зобов’язаний запровадити санкції щонайменше проти трьох найбільших російських банків, ідеться в законопроєкті. Під обмеження потрапить і система обміну інформацією між банками SWIFT. А також газопровод «Північний потік-2». Пронується також ввести.

В середу голова Комітету міжнародних справ Менендес сказав, що покарання, викладені в його законопроекті, «абсолютно дають зрозуміти, що Сенат США не буде стояти склавши руки, оскільки Кремль погрожує повторним вторгненням в Україну».

Менендес сказав, що закон дає чіткий сигнал Росії: «Путіну не потрібно руйнувати всю свою економіку, і йому не потрібно жертвувати життям власного народу в марній спробі переписати карту Європи».

Упродовж пів року Мінфін, Держдепартамент та розвідка мають опублікувати детальну доповідь про майно Володимира Путіна, його родичів та наближених бізнесменів. Щодо них можуть застосувати санкції.

А ще США, відповідно до документа, зобов’яжуться збільшити військову допомогу Україні.

Законопроєкт внесли на розгляд 26 сенаторів на чолі з Робертом Менендесом. І як пише The Washington Post, цей документ підтримують у Білому домі.