У СЕРБСЬКОМУ МІСТІ НОВИЙ САД ВСТАНОВИЛИ ПАМЯТНИК ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ

Перемовини про встановлення монументу тривали 20 років

Дарунок міста Львова – погруддя українського кобзаря Тараса Шевченка встановили у місті Новому Саді, сербського автономного краю Воєводина, повідомляє Радіо Свобода.

Бюст українського поета встановлений на гранітному постаменті заввишки два метри. Памʼятник розташований неподалік університетського кварталу, біля алеї, що носить імʼя сербського поета Мирослава Антича.

На пам’ятнику українською й сербською мовами викарбовані слова поета з поеми «Єретик»: «Щоб усі слов’яни стали добрими братами і синами сонця», а внизу – «Від громади Львова громаді Нового Саду».

Угода про співробітництво в сферах господарства, культури й спорту між містом Львовом та Новий Сад була укладена ще у 1999 році. Тоді ж українською стороною була ініційована пропозиція про встановлення у місті Новий Сад пам’ятника українському поету, проте влада сербського міста цю пропозицію постійно відкладала.

Нагадуємо, що попри спроби налагодити мирний і культурний діалог між двома країнами, починаючи з 2014 року, на території Донбасу і Криму проти ЗСУ на боці російсько-терористичних військ воюють сербські найманці. Російська Федерація постійно працює на Балканському півострові з метою вербування прихильників проросійського політичного курсу.

Станом на 2018 рік, усього справи відкрили проти 45 сербів за їхні дії в Україні;  29 засудили; 16 очікують суду.