У Сенаті США призначили голосування щодо допомоги Україні та Ізраїлю на 106 млрд доларів

Лідер сенатської більшості Чак Шумер оголосив перше процедурне голосування щодо додаткового пакету президента Джо Байдена на суму 106 млрд доларів для допомоги Україні, Ізраїлю, країнам Індо-Тихоокеанського регіону та на гуманітарні цілі у Секторі Газа.

Про це повідомляє Кий-Інформ з посиланням на The Hill.

Шумер сказав, що необхідно просуватися вперед, оскільки Україна закінчує ресурси, необхідні для продовження війни проти російського вторгнення.

“Я закликаю кожного сенатора задуматися, де ми знаходимося на даний момент історії. Національна безпека Америки знаходиться під загрозою у всьому світі – у Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – заявив Шумер.

За його словами, фінансування може визначити траєкторію демократії на довгі роки вперед. “Ми живемо в історичний момент”, – додав він.

Проте республіканці заявили, що голосуватимуть проти розгляду законопроекту, якщо до нього не буде включено прикордонний компонент. Республіканська партія заявляє, що угода про кордон має першорядне значення для отримання підтримки законопроекту, оскільки без нього він не зможе бути ухвалений у Палаті представників.

Сенатор Кріс Мерфі (демократ від штату Коннектикут), головний переговорник Демократичної партії, повідомив репортерам, що переговори зірвалися, оскільки республіканці відмовилися відступити. “Ось на що це схоже. Республіканці хочуть, щоб ми прийняли їхні найважчі пропозиції, і не зацікавлені в тому, щоб сісти та вирішити цю проблему”, – додав Мерфі.

Переговори були зосереджені на скороченні кількості заяв про надання притулку та умовно-достроковому звільненні, але республіканці останніми тижнями говорили про те, що, на їхню думку, демократи відмовляються від поступок на переговорах.