[:ru]В России учебник новейшей истории отправили на экспертизу из-за разногласий трактовки Евромайдана[:ua]У Росії підручник новітньої історії відправили на експертизу через розбіжності трактування Євромайдану [:]

У підручнику автори назвали події у Києві 2014 року “Революцією Гідності”.

[:ru]

Министерство образования и науки РФ отправило на экспертизу учебник для 10-х классов “История России. Начало XX – начало XXI века”, в котором говорится о событиях в Украине в 2014 году.

Отмечается, что к учебнику истории авторства Олега Волобуева, Сергея Карпачева и Петра Романова (издательство ДРОФА) возникли претензии со стороны  Совете Федерации. И все из-за того. Что в учебнике украинские события 2014 года авторы назвали революцией.

“Революция, начавшаяся в Киеве, стала явлением международной политики и на революционной волне выплеснула «поплывший» в другом направлении Крымский полуостров”, –  отмечается в учебном пособии.

Экспертизу должны провести в Российской академии наук (РАН), а ее результаты представят до 27 января 2018 года.

[:ua]

Міністерство освіти і науки РФ відправилo на експертизу підручник для 10-х класів “Історія Росії. Початок XX – початок XXI століття”, у якому йдеться про події в Україні у 2014 році.

Зазначається, що до підручника історії авторства Олега Волобуєва, Сергія Карпачова і Петра Романова (видавництво ДРОФА) виникли претензії у Раді Федерації. І все через те, що у підручнику  українські події 2014 року автори назвали революцією.

«Революція, розпочата у Києві, стала явищем міжнародної політики і на революційній хвилі «виплеснула» Кримський півострів, який поплив у іншому напрямку», – зазначається в  навчальному посібнику.

Експертиза має бути проведена  у Російській академії наук (РАН). Її результати представлять до 27 січня 2018 року.

[:]