У російському СІЗО до Сервета Газієва застосовано фізичне насильство

Кримський татарин Сервет Газієв, який незаконно утримується в російському СІЗО, зазнав фізичного насильства. Його повалили на підлогу, завдали ударів по спині, скрутили руки та поголили бороду.

Перед випискою 61-річного Сервета Газієва з міжобласної туберкульозної лікарні в № 19 в Ростові-на-Дону, де політв’язень перебував через погіршення самопочуття на фоні перенесеного мікроінсульту, до нього було застосоване фізичне насильство. Про це інформує уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі.

Наразі Газієв незаконно утримується у “ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области”.

“Стан здоров’я кримського татарина викликає серйозне занепокоєння, адже у російському слідчому ізоляторі йому регулярно не надається медична допомога, а тепер у нього ще й болить шия та німіє рука через побиття працівниками тюремної лікарні”, – зазначає Денісова.

Такі дії стосовно нашого співгромадянина розцінюються як катування, нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

“Кричуще ставлення до Сервета Газієва є помстою Кремля за його тверду позицію говорити рідною кримськотатарською мовою у СІЗО та під час судових засідань, а також постійне відстоювання своїх прав”, – додає уповноважена Верховної Ради.

Людмила Денісова вимагає таких мір:

  • Від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової невідкладно відновити порушені права Сервета Газієва – забезпечити необхідну медичну допомогу, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов’язаного з взяттям під варту через критичний стан здоров’я громадянина України.
  • Від Генерального прокурора РФ Ігоря Краснова надати правову оцінку злочинним діям працівників тюремної лікарні щодо українського громадянина та притягнути винних до кримінальної відповідальності.

“Звертаюся до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, Голови ОБСЄ Анн Лінде зупинити свавілля країни-окупанта, продовжувати політично-санкційний тиск на РФ задля негайного звільнення усіх бранців Кремля”, – заявила уповноважена з прав людини.

Підписуйтесь на наш канал telegram