У район ООС нелегально завезли алкоголь та цигарки з Криму на суму 10 мільйонів гривень

Через оборудку ділки не сплатили державі понад 8 млн грн податку на додану вартість.

Служба безпеки викрила два факти незаконного збуту алкоголю та цигарок у районі проведення ООС. Збитки держави від несплати податків та нелегальної торгівлі, за попередніми оцінками, становлять понад 10 млн грн.

Масштабну нелегальну торгівлю алкоголем, за даними досудового слідства, організували комерсанти з Покровська. Оперативники спецслужби встановили, що ділки реалізовували продукцію через власну роздрібну мережу магазинів або інтернет сторінку. Доставку товару зловмисники здійснювали власним автопарком.

Усі розрахунки відбувались виключно за готівку. Фірма мала подвійну бухгалтерію і реалізовувала продукцію без урахування у податковому та бухгалтерському обліку. Через оборудку ділки не сплатили державі понад 8 млн грн податку на додану вартість, повідомили у пресслужбі СБУ. 

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Під час обшуків в офісних і торгових приміщеннях правоохоронці вилучили: приблизно 14 тисяч літрів алкоголю; чорнову бухгалтерську документацію та печатки; майже 0,5 млн грн готівки.

Також спецпризначенці блокували канал незаконних поставок цигарок з так званої «ЛНР», який функціонував з початку року. Сигарети, виготовлені в тимчасово анексованому РФ Криму, контрабандно завозили на підконтрольну бойовикам частину Луганщини.

Потім зловмисники на човнах переправляли підакцизні товари через Сіверський Донець. Учасники угруповання збували тютюн через роздрібну торговельну мережу у східних регіонах країни.

Оперативники встановили, що зловмисники щомісяця переправляли через лінію розмежування нелегальних цигарок на понад 400 тис. грн. За наявною інформацією, канал функціонував під контролем так званого «МДБ ЛНР». Терористи отримували «відсоток» за кожну пропущену через лінію розмежування партію підакцизних товарів.

Вилучено 1,5 тис. пачок цигарок з акцизними марками країни-агресора.