У приватному комплексі утримують червонокнижного пелікана

Як з’ясувалося, на території одного з курортів в Сергіївці проживає самка пелікана, їй приблизно 5 років.

Про це повідомили у телеграм каналі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, інформує kyiinfo. Зокрема, екологи повідомили, що 1 червня фахівці ДЕІ Південно-Західного округу спільно з екологами міста Одеси виїхали до селища Сергіївка (Одеська обл.) з метою перевірки інформації про те, що на території приватного оздоровчого комплексу мешкає червонокнижний пелікан.

Як з’ясувалося, дійсно, на території одного з курортів в Сергіївці проживає самка пелікана, їй приблизно 5 років, в неї немає частини крила, тому літати вона не може. Але загалом птах в гарному стані та навіть має шлюбний наряд. Пелікан в тому віці і стані, коли може мати пташенят, однак ізольований — як від дикої природи, так і від інших пеліканів.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Для утримання червонокнижного птаха у неволі потрібно мати дозвіл від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Господаря оздоровчого комплексу на місці не було, тому невідомо, чи є такий документ.

Найближчим часом фахівці ДЕІ з’ясують питання наявності дозвільних документів та приймуть відповідне рішення щодо подальшого перебування птаха.