У ПОЛТАВІ ВОГОНЬ ЗНИЩИВ ПАМ’ЯТКУ АРХІТЕКТУРИ ПОЧАТКУ ХІХ СТОЛІТТЯ

Пожежа виникла в приміщенні ресторану

9 грудня близько 3-4 ранку у Полтаві загорілась пам’ятка історії та архітектури, колишній Будинок Полтавського дворянського зібрання, побудований у 1810 році у стилі класицизму, що входить в частина ансамблю Круглої площі Полтави, пише інтеренет-видання «Полтавщина».

Пожежа виникла у приміщенні ресторану «Терраса», що розміщувався всередині історичної будівлі. Станом на 8 ранку згоріла центральна та права частина будівлі. Покрівлю над лівою частиною будівлі вдалося зберегти.

Будинок Полтавського дворянського зібрання більш відомий як кінотеатр ім. Котляревського, який працював там до початку 2010-х років. З 2013 року будівля, яка належить місту, знаходиться в оренді ТОВ «Старнайт».

Строк оренди різних частин будівлі «Старнайтом» закінчився ще у 2019 році. Попри рішення суду та завдяки бездіяльності виконавчої служби, підприємство не залишило будівлю. Станом на вересень 2020 року «Старнайт» заборгував місту 3 млн грн за користування будівлею без договору оренди, – повідомляються місцеві ЗМІ.

ДОПОВНЕНО

На місці пожежі в будівлі екскінотеатру Котляревського загинула людина.

12:30. Речниця ДСНС Світлана Рибалко каже, що загинув чоловік. Його тіло знайшли на сходовому марші:

«Точно сказати на якому сходовому марші нині сказати не можемо, оскільки усі оперативні задіяні в ліквідації пожежі. Про те, що людина знаходиться в будівлі ніхто не повідомляв. Перш за все, коли рятувальники слідують на місце події, завжди питають, чи є всередині люди. Власники казали, що ця будівля була на автоматичній пожежній сигналізації, тому всередині не повинен ніхто знаходитися».