У Польщі відсвяткували День Незалежності

У святкових заходах у центрі Варшави взяли участь близько 60 тисяч осіб. ЗМІ Польщі повідомляють про ряд провокацій з боку правих.

Наймасштабнішу акцію – «Марш незалежності», провели польські націоналістичні організації. У ході брали участь не лише поляки, а й представники ультраправих сил зі Швеції, Словаччини та Угорщини.

Марш проходив під гаслом «Ми хочемо Бога» – словами старої польської релігійної пісні. Втім на думку голови антиекстримістської організації Never Again, акцію не слід пов’язувати з релігійними переконаннями, адже ультраправі «неоязичники» збиралися йти ходою разом з римо-католицькими групами.

Результат пошуку зображень за запитом "польща день незалежності 2017"

Польське Міністерство внутрішніх справ повідомило у Twitter, що не зафіксувало жодних правопорушень. Голова МВС Маріуш Блащак підкреслив, що святкування 99-річниці Дня Незалежності Польщі пройшло спокійно та у святковій атмосфері.

Проте DW з посиланням на польське видання «Gazeta Wyborcza» повідомило про напад на активісток Obywateli PR, які брали участь у ході та несли плакат із гаслом «Стоп фашизму». За даними газети, одній з них після інциденту довелося звернутися по меддопомогу.

Інші видання повідомили про затримання поліцією 45 осіб, що протестували проти акції правих «Марш незалежності». Серед затриманих представники ліберального руху «Громадяни РП». Їх доправили до відділку поліції, втім жодному із затриманих не висунули звинувачення.