У Польщі готують заборону на в’їзд українцям із “антипольськими поглядами”

Польща планує запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд в країну людям, які сповідують антипольські позиції в історичних питаннях.

“Зараз ми запускаємо процедури, які не допускатимуть людей, що демонструють вкрай антипольські позиції на територію Польщі. Люди, які демонстративно носять мундири СС “Галичина”, до Польщі не в’їдуть”, – наголосив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський.

За його словами, Україна і Польща “мають різні концепції співіснування”.

“Ми усвідомлюємо, наскільки важлива для нас Україна з точки зору геополітики, але українці, знаючи про це значення своєї країни для нашої безпеки, вважають, що у такому разі питання, які нас розділяють, зокрема історичні, повинні зійти на другий, третій план” – сказав міністр.

Також голова польської дипломатії зазначив, що буде розмірковувати, чи варто проводити візит президента Польщі в Україну.

На заяву Ващиковського вже відреагували в Україні. Голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимир В’ятрович висловив думку, що таким чином у Польщі хочуть карати відповідальних осіб України за вимогу до польської сторони дотримуватися українського законодавства.