[:ru]В ПАСЕ приняли резолюцию о языках нацменьшинств без упоминания об Украине[:ua]У ПАРЄ прийняли резолюцію про мови нацменшин без згадки про Україну[:]

У Парламентській асамблеї Ради Європи прийняли резолюцію щодо захисту мов нацменшин в Європі. Однак український закон про освіту, через який Угорщина заявила про блокування європейських та євроатлантичних прагнень Києва, згадано лише у пояснювальній записці.

[:ru]

Во время обсуждения доклада «Защита и продвижение региональных языков или языков меньшинств в Европе», автором которого выступила депутат от Венгрии Роза Хоффманн (Rozsa Hoffmann, группа Европейской народной партии), Украину упомянули только  в контексте дискуссии, которая  состоялась  в октябре 2017 года, на прошлой сессии.

В частности, в пояснительной записке, которая приложена к проекту резолюции, говорится, что новый украинский закон об образовании трактует язык, на котором говорят национальные меньшинства, как иностранный.

«Это делает обязательным использование официального языка в обучении, и только некоторые предметы могут преподаваться на официальных языках Европейского Союза, начиная с пятого класса, в условиях, которые до сих пор не определены. Это фундаментальное концептуальное отличие: преподавание на немецком, польском, венгерском, румынском, болгарском, словацком или греческом языках не оправдывается тем, что они являются европейскими языками, а тем, что они являются родным языком меньшинств, проживающих в Украине», – отмечается в приложении.

Резолюцию проголосовали после обсуждения и поддержали большинство депутатов: «за» –  проголосовали 130, «против» – 10, «воздержались» – 24, при общем количестве 164 депутата, которые приняли участие в голосовании. В документе в целом речь идет об обеспечении развития языков меньшинств, их защите и содержится предложение создать отдельную премию для страны, которая будет это делать лучше всех.

[:ua]

Під час обговорення доповіді «Захист та просування регіональних мов чи мов меншин в Європі», автором якого виступила депутат від Угорщини Роза Гоффманн (Rozsa Hoffmann, група Європейської народної партії), про Україну згадали лише в контексті дискусії, що пройшла у жовтні 2017 року, на минулій сесії.

Зокрема у пояснювальній записці, що додана до проекту резолюції, йдеться, що новий український закон про освіту трактує мову, якою говорять національні меншини, як іноземну.

«Це робить обов’язковим використання офіційної мови у навчанні, і лише певні предмети можуть викладатися на офіційних мовах Європейського Союзу, починаючи з п’ятого класу, за умов, які ще досі не визначені. Це фундаментальна концептуальна відмінність: викладання німецькою, польською, угорською, румунською, болгарською, словацькою чи грецькою мовами не виправдовується тим, що вони є європейськими мовами, але тим, що вони є рідною мовою меншин, що проживають в Україні», – зазначається в додатку.

Резолюцію проголосували після обговорення і підтримали більшість депутатів: «за» -проголосували 130, «проти» – 10, «утрималися» – 24, при загальній кількості 164 депутати, які брали участь в голосуванні. У документі йдеться  про забезпечення розвитку мов меншин, їхній захист та міститься пропозиція створити окрему премію для країни, яка буде це робити краще.

[:]