У Нікополі відкрили найбільшу в Україні інсталяцію Скіфській пекторалі

Рівно 50 років тому поблизу Нікополя археологом Борисом Мозолевським був знайдений унікальний артефакт - Скіфська пектораль.

У Нікополі на Дніпропетровщині відкрили гранітний пам’ятник Скіфській пекторалі. Про це повідомляє експертка Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова на своїй сторінці у Facebook.

“24 вересня 2021р. напередодні Дня міста у Нікополі (Дніпропетровська обл.) був відкритий гранітний пам’ятник Скіфський пекторалі. Національний реєстр рекордів України зафіксував арт-об’єкт як “Найбільшу в Україні інсталяцію Скіфської пекторалі”. Її розмір: 3,87 м х 3,86 м. Як відомо, гіпсова копія скіфської пекторалі є ще в Миколаєві, але вона значно менша за розміром”, – зазначається у повідомленні.

Відомо, що автором пам’ятного знака став скульптор Віктор Сараєв. Рівно 50 років тому, в червні 1971 року, досліджуючи курган Товста могила поблизу Нікополя, експедиція під керівництвом українського археолога і літератора Бориса Мозолевського знайшла унікальний артефакт – золоту скіфську пектораль, яка датується приблизно 4 ст. до н.е.

Знахідка названа ЮНЕСКО «одним із найвеличніших археологічних відкриттів людства у 20 столітті». Датується приблизно 4 ст. до н.е.

Рекорд увійде у друковане видання, книгу “Національний Реєстр Рекордів”.

Підписуйтесь на наш канал telegram