[:ru]В воскресенье во всем мире наблюдали суперлуние[:ua]У неділю по всьому світу спостерігали супермісяць[:]

Це астрономічне явище трапляється дуже рідко. Але супермісяць, невдовзі, можна буде побачити ще 1 та 31 січня.

[:ru]

Наблюдать суперлуние можно, если во времени совпадают два астрономических явления: полнолуние и перигей – момент, когда спутник и Земля находятся наиболее близко друг к другу.

Поклонникам чрезвычайных звездных явлений повезло: за последние два года суперлуние на небосклоне можно было увидеть дважды. До этого Луна выглядела настолько большой только в 1948 году, а в следующий раз появится такой на небосклоне в 2034 году.

В воскресенье спутник приблизился на 26 километров ближе к Земле, чем обычно. Из-за этого он выглядел на 7% больше и на 15% ярче, но невооруженным глазом разница была не слишком заметной.

Исследователи НАСА называют явление первой частью «трилогии суперлуния», ведь событие будет происходить в три этапа. Следующие разы феномен можно будет увидеть 1 и 31 января 2018 года.

[:ua]

Ефект супермісяця можна спостерігати, коли одразу відбуваються два астрономічні явища: співпадіння повного Місяця з перигеєм. Це момент, найбільшого зближення Місяця та Землі.

Шанувальникам надзвичайних зоряних явищ пощастило: за останні два роки супермісяць на небі можна було побачити двічі. До цього він осяював небосхил лише у 1948 році, а наступного разу з’явиться у 2034 році.

У неділю наш супутник наблизився на 26 кілометрів ближче до Землі, ніж зазвичай. Через це він виглядав на 7% більшим та на 15 % яскравішим, але неозброєним оком різниця була не надто помітною.

Дослідники НАСА називають явище першою частиною «трилогії супермісяця», адже подія триватиме  у три етапи. Наступні рази феномен можна буде побачити 1 та 31 січня 2018 року.

[:]