У Нацбанку повідомили коли почне сповільнюватися інфляція

За прогнозами Національного банку, в поточному році безробіття знизиться та в середньому за рік становитиме 9,1%.

За інформацією Національного Банку України інфляція у 2021 році становитиме 8%, але вже в першій половині 2022 року повернеться до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. Економіка України після падіння в минулому році на 4% у поточному році зросте на 3,8%. Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті за квітень 2021 року.

Подорожчання продовольчих товарів та палива у світі, а також високий споживчий попит в Україні зумовили стрімке прискорення інфляції на початку року.

За прогнозами Національного банку, пік інфляційного сплеску припаде на III квартал 2021 року передусім через низьку минулорічну базу порівняння.

Читайте також: У Нацбанку прозвітували про валютний резерв України

Проте вже восени інфляція почне знижуватися й за підсумками 2021 року становитиме 8%. Цьому сприятимуть надходження на ринки нового врожаю, вичерпання ефекту від низької бази порівняння для окремих товарів, а також підвищення облікової ставки Національним банком.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Інфляція повернеться до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. у першому півріччі 2022 року та закріпиться біля цілі 5% у наступні роки.

Нагадаємо, що Нацбанк перевірятиме банки дистанційно, а також перевірятимуть походження коштів власників банків.