У НАТО ЗАЯВИЛИ, ЩО РОСІЯ ПОРУШУЄ ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ МОЛДОВИ

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг зазначив, що перебування російських миротворців у Придністров’ї є порушенням територіальної цілісності Молдови і прикладом того, як Росія застосовує власні збройні сили всупереч бажанню урядів сусідніх країн,

Про це він заяв під час пресконференції у Брюсселі повідомляє Информационный навигатор. Також привітав Майю Санду з обранням на посаду президентки Молдови і висловив бажання у перспективі провести з нею зустріч. 

Раніше Майя Санду висловилась за відновлення діалогу з Росією щодо виводу військ РФ з території Придністров’я. 

«Є дві частини російських військ в Придністровському регіоні. Є оперативна група російських військ, яка знаходиться на території Молдови без будь-яких офіційних документів. Немає і не було ніколи угоди про перебування цих військ, немає згоди Молдови на перебування цієї групи військ в нашій країні. І ці війська повинні бути виведені, як і озброєння і боєприпаси, які вони охороняють», – зазначила президент Молдови.

 «Друга частина збройних формувань Росії в Молдові – миротворчі сили. Вони розміщені на території країни відповідно до угоди від 21 липня 1992 року. Оскільки зараз не існує загрози відновлення збройного конфлікту, уряд виступає за перетворення цієї миротворчої операції в громадянську міжнародну місію під мандатом ОБСЄ», – додала Майя Санду.

Це не нова позиція, це офіційна позиція Молдови, яка неодноразово була озвучена протягом років, – підкреслила Санду.

Зі свого боку, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що озвучена позиція Молдови є безвідповідальною і висловив глибокі сумніви, що Кремль прийме таку вимогу.