У Миколаївській області українських моряків “продавали” на судна для перевезення нелегалів

Організатор-іноземець за одну завербовану особу сплачував своєму українському "партнеру" $7 тис. Із них $3 тисячі - аванс моряку, а решта розподілялася між організатором-громадянином України та "вербувальниками".

У Миколаївській області викрили діяльність міжнародного злочинного угруповання, яке “вербувало” українських моряків і змушувало працювати на кораблях, що доставляли нелегалів із Середньої Азії до країн ЄС. Про це повідомляє Служба безпеки України.

За оперативними даними, схему організував громадянин України та його спільник із Турецької республіки.

“Жертвами” зловмисників здебільшого були мешканці південних областей, які мали проблеми з дозвільними документами моряка. Їм обіцяли високооплачувану роботу на суднах далекого плавання за кордоном. Для підтвердження надійності “компанії” одразу після “досягнення домовленостей” морякам сплачували $3 тисячі авансу.

Утім, як виявлялося потім, місцем роботи цих моряків ставали судна, які “спеціалізувалися” на переправленні нелегальних мігрантів із країн Середньої Азії до ЄС.

За такі злочини у країнах Євросоюзу передбачено покарання до 20 років позбавлення волі. І частина українських моряків замість великих заробітків отримала великі терміни ув’язнення.

За даними слідства, мережа “вербувальників”, які підшукували моряків, налічувала щонайменше 6 осіб.

На рахунку угруповання – п’ять “партій” українців за кордон. Серед них щонайменше 5 осіб ув’язнено в країнах Євросоюзу.

Оперативники спецпідрозділу СБУ в Миколаївській області зупинили двох завербованих осіб безпосередньо перед відправкою за кордон у приміщенні Миколаївського міжнародного аеропорту після проходження прикордонного контролю.

Наразі одного з організаторів та його спільника-вербувальника затримано. Їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

Підписуйтесь на наш канал telegram