У Москві затримали скандального посадовця часів Кучми

У Москві затримали колишнього керівника Державного управління справами (ДУС) та екс-голову "Нафтогазу" Ігоря Бакая.

Екс-чиновника звинувачують у заволодінні злочинним шляхом фінансами сторонніх осіб.

“На нього є 10 заяв від ошуканих і серед них заява від російського мільярдера Алішера Усманова, який, нібито, позичив Бакаю 9 мільйонів доларів,” – повідомляє “ТСН”.

Після відставки екс-чиновник звинувачувався в перевищенні влади і зловживанні службовим становищем. Наприкінці 2004 року він з родиною втік до Росії, де отримав громадянство.

Ігоря Бакая підозрюють в незаконному продажі майнових комплексів “Готель “Дніпро”, “Готель “Україна”, а також нерухомості Національного комплексу “Експоцентр України”.

Крім того, його та інших службовців ДУСі підозрювали в безоплатному використанні авіаційної техніки авіапідприємства “Україна”, що підпорядковується держуправлінню, протягом 2003-2004 років. За розпорядженням посадовців ДУС було незаконно виконано 68 комерційних рейсів на літаках і вертольотах на суму понад 1 млн грн.

З приходом до влади Януковича всі справи проти Бакая було закрито Печерським судом. 14 квітня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав законність закриття всіх справ. Всі рахунки та майно самого Бакая, його дружини та тестя було розблоковано.

У Росії Бакай займається бізнесом “за декількома напрямами”. Як з’ясували журналісти, поки в Україні тривали слідчі дії щодо нього, операції проводились через його дружину.