У Мінекономіки озвучили марки елітних авто власники яких будуть платити транспортний податок у 2021 році

На сайті Міністерства економічного розвитку опублікували оновлений документ з переліком елітних марок автівок, власникам яких доведеться сплачувати транспортний податок

На сайті Мінекономіки опубліковано документ, в якому названі марки легкових автомобілів власникам яких доведеться сплачувати транспортний податок у 2021 році, пише телеграм канал «Адвокат права». Серед таких автомобілів опинилися Aston Martin, Audi, Bentley, Tesla, Porsche, Lamborghini, Ferrari, Cadillac, Maserati, Lexus, Rolls-Royce, а також окремі моделі Mercedes-Benz, Land Rover, Chevrolet, BMW.

В цьому році, транспортний податок будуть сплачувати власники люксових автівок випуску з 2016 року (включно) і середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Тобто сплатити податок повинні власники автомобілів, авто яких коштує понад 2,25 млн. грн.

Відповідно до законодавства, ставка податку становить 25 000 гривень на рік, а терміни сплати – протягом 60 днів з дня вручення рішення/повідомлення. Платниками є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ є об’єктами оподаткування. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Вразі не сплати податку протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

1. При затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

2. При затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Водночас передбачено, що починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження), розпочинається нарахування пені (пп.129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).