У ЛЬВОВІ ВНОЧІ ПОБИЛИ ВЕТЕРАНІВ, ПОСТРАЖДАЛІ ПІДОЗРЮЮТЬ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ

У Львові в ніч на понеділок троє чоловіків напали на активістів ветеранського руху Андрія Мочурада та Віктора Баранника.

Про це потерпілі повідомили на своїх фейсбук-сторінках 17 листопада.

Як розповів Андрій Мочурад у коментарі виданню ZMINA, вони з колегою якраз обговорювали співпрацю в новому соціальному проєкті, коли на проспекті Свободи троє невідомих перегородили їм дорогу, штовхаючись і вигукуючи образи, а під час спроби активістів їх обійти повалили на землю Віктора Баранника і почали бити ногами. У відповідь Мочурад спробував відтягнути одного з нападників.

“У той момент, коли я нагнувся, щоб спробувати його відтягнути, мені завдали в обличчя сильного удару ногою. Як наслідок у мене зараз третина обличчя кольору індиго – можна тіні рекламувати. Удар був настільки потужний, що мене відкинуло на лавку, яка там була збоку, і я не зміг одразу звестися на ноги. Тоді на мене посипалися удари як мінімум двох, а може, й усіх трьох осіб. Коли я вдало закрив голову, що вони не змогли ні ногами, ні руками пробити по голові, один з них рукою почав мене душити, обхопивши шию, а другою рукою тримав мої руки, і другий зробив серію точних ударів по голові, дуже потужних, тобто удари в нього поставлені, він тренований”, – каже активіст.

За словами Андрія Мочурада, у якийсь момент він утратив свідомість, а коли отямився, то побачив, що нападники тікають у бік площі Ринок. Там їх затримала поліція.

Тим часом, як зазначає активіст, у райвідділі, куди їх доставили, затримані й далі поводилися нахабно, визнавали, що перебувають напідпитку, і казали, що “вони самі поліція”.

“Імена “героїв” – Цімерман Павло Романович, Вовчик Богдан Тарасович, Остапович Андрій Васильович. Були у Львові на навчанні поліцаїв”, – пізніше написав він у фейсбуці.

В інтернеті дійсно можна знайти щорічні декларації осіб з такими іменами, які служать у поліції.

У поліції Львівщини виданню ZMINA зазначили, що заяву потерпілих передали до ДБР. Видання ZMINA надіслало запит до територіального управління ДБР, розташованого у Львові, та очікує на відповідь.

За словами Андрія Мочурада, у нього зафіксували струс мозку, множинний перелом кісток носа, один вибитий і один пошкоджений зуб, численні гематоми на обличчі та забої суглобів на руках, а в Віктора Баранника – забої м’яких тканин і забій потилиці.

Андрій Мочурад – ветеран війни на Сході України, мандрівник, підприємець. Займається соціальними проєктами підтримки ветеранів, зокрема організовує спортзал для ветеранів.

Віктор Баранник – ветеран війни на Сході України, мандрівник, інструктор з гірського туризму. Ініціатор проєкту Veterans Go, в межах якого організовує походи в гори, у яких, зокрема, можуть узяти участь бійці, що внаслідок поранень втратили кінцівки.