У лазні паритись – ніколи не зістаритись

Осінь. Депресія. ГРВІ ... Хочете зміцнити імунітет? Схуднути? Повернути шкірі дивовижну бархатистість? Позбутися бронхіту та нежиті? Ідіть, їдьте, летіть до лазні!

Лазня парить, лазня править, лазня все поправить

Не важливо, до фінської сауни, російської парної, турецького хаммаму або японської «офуро»… Це той рідкісний випадок, коли лікування пов’язане з невимовним задоволенням.

Лазня – відмінний засіб підняти імунітет, адже після парної помітно підвищується вміст гемоглобіну і так само помітно знижується вміст ліпоїдів і холестерину в крові. Лазня використовується як один із засобів лікування при хронічному ревматизмі, радикуліті, поліартриті, цукровому діабеті в легкій формі.

Нежить теж «не любить» лазні – він зникає всього за 1-2 сеанси в парильні. Адже пар, а якщо він ще й «приправлений» аромамаслами: м’ятою, мелісою, евкаліптом – відмінний інгалятор.

Результат пошуку зображень за запитом "баня дети"

Парильню широко використовують на SPА-курортах для омолодження організму. Під впливом пари очищуються пори тіла, відлущуються старі клітини шкіри. У підсумку – не тільки розгладжуються зморшки, шкіра стає гладкою і пружною. За кілька сеансів «банної терапії» втрачається зайва вага.

За один похід в лазню людина втрачає в середньому 1,5 л поту, в якому містяться токсичні для людини продукти обміну. Таке очищення полегшує роботу нирок, активізує роботу залоз внутрішньої секреції. А холодне обливання, душ чи басейн після парильні (контраст температур) відмінний спосіб для тренування судин.

Розслабтеся у фінській потельні

Саме так – потельня, від слова «потіти», називають фінську сауну. Її рекомендують для лікування остеохондрозу хребта і захворювань суглобів. У сухому гарячому повітрі (до 90-100 ° С) і при низькій відносній вологості (10-15%) розширюються судини тв капіляри.

Результат пошуку зображень за запитом "финская баня"

Хворий хребет і суглоби отримують достатню кількість крові, а це, в свою чергу зменшує біль і сприяє відновлювальним процесам. Недарма ж кажуть, хвороби виходять а допомогою поту. Але треба враховувати, що процедура дасть очікуваний ефект, тільки якщо її проводити з певною періодичністю та під наглядом лікаря.

Масаж віником в парильні

Всі знають: в парній вас поб’ють. Сильно. Віниками. Такий масаж прискорює кровообіг і зміцнює сили організму. Віники, як ми знаємо, бувають різні: березові, дубові, липові, ялівцеві і навіть, ви не повірите, з кропиви. Кожне дерево виганяє свою хворобу.

Результат пошуку зображень за запитом "банный веник"

Найвідоміший березовий віник, приміром, розслабляє і відмінно очищає шкіру. З гілок дуба – знижує високий тиск, липового бояться безсоння та застуда, евкаліптовий успішно бореться з забоями, ялівцевий – з болями в спині. Для особливих поціновувачів-екстремалів у лазнях роблять масаж віником із кропиви або ялини.

Вся процедура займає 10-15 хвилин, а користі – мінімум на місяць.

Гарячий мармур та мильна піна

Східні лазні створені тисячоліття тому на кшталт римських терм. Але, терми давно зникли, а хаммами процвітають і нині. У хаммамі ваше тіло розпарять, почистять, зволожать, а на «закуску» порадують масажем. «Десерт» теж передбачається – обливання холодною водою. І «вишенька на торті» – масляний масаж спеціальним ароматним маслом. Починають його з чола, після переходять до шиї, потім до плечей, і далі, по спині вниз – аж до ніг. Тіло стає невагомим і свіжим. Готовим злетіти, всупереч законам гравітації!

З води та у тирсу

Японську лазню називають «офуро». По суті, це бочка з підігрівом, бочка, зауважте, не порожня. У «офуро» завантажують нагріту до 60 градусів зволожену тирсу (у деяких випадках – гальку).

Результат пошуку зображень за запитом "баня офуро"

Тирса не проста, а кедрова чи липова, змішана з ароматними корінцями і травами. У цю запашну масу клієнт занурюється по шию на 20-30 хвилин. Тіло в бочці пітніє, виводячи шлаки, а голова при цьому зберігає ясність розуму під рушником, змоченим холодною водою.

Ось таке розмаїття варіантів для охочого попаритися. У кожної лазні свій характер та норов. Але кожна робить ваше тіло легким, настрій дивовижним, а здоров’я міцним.