Заборона, прописана в оновлених правилах розпорядку, спрямована на те, щоб змінити внутрішню корпоративну культуру закладу.
Підписуйтесь на нас у telegram
Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на BBC.
Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) Сергій Квіт у коментарі «BBC Україна».заявив, що заборона спілкуватися російською мовою у виші є питанням «не покарання, а культурних змін».
«Сенс не в покаранні, а в тому, щоб змінювати нашу внутрішню корпоративну культуру. Ніхто не буде підслуховувати студентів, але внутрішня громадська думка така, що це буде сприяти тому, щоб Могилянка повністю була українськомовним університетом», — сказав Квіт.
Президент Могилянки прогнозує, що таке рішення вплине на ситуацію з російською в університеті.
«Ми будемо звертати увагу на мовне питання, будемо робити соціальну рекламу. Академічна конференція проголосувала одностайно, бо вважала це проблемою. Ми вважаємо, що в нашому університеті має звучати українська мова», — сказав він.
Також у виші використовують англійську як другу робочу.
Водночас, за словами Квіта, у науковій роботі можна використовувати унікальні російськомовні джерела, якщо є така необхідність. Наприклад, для вивчення сучасних процесів у росії та її політики.
На запитання про те, чи готовий університет до судових позовів щодо мови та нових правил, Квіт відповів: «До всього готові».
Що передувало?
27 січня на академічній конференції Києво-Могилянської академії затвердили нові правила внутрішнього розпорядку НаУКМА, де заборонили спілкуватися російською мовою в навчальному закладі.
Зазначимо, йдеться про заборону спілкування між собою російською і для викладачів, і для студентів, і для адміністративного персоналу. Викладання російською у виші й так було заборонено.