У Києві встановлять перші десять “каменів спотикання” в пам’ять про жертв Голокосту

Проєкт є даниною пам’яті тим, хто загинув від рук агресорів під час Другої світової війни.

Протягом тижня в Києві встановлять десять «каменів спотикання» в пам’ять про жертв Голокосту. Про це повідомляє КМДА з покликанням на заступника голови адміністрації Валентина Мондриївського.

“Це дасть старт втіленню масштабного проєкту “Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва”, – йдеться у повідомленні.

Закладуть так звані “камені спотикання” на пішохідних зонах Києва, поблизу місця проживання або школи, до якої ходила людина, про яку йтиметься на каменях.

Перший такий пам’ятний знак з’явиться вже сьогодні на вулиці Фролівській, 3. Його встановлять у пам’ять про Людмилу Ткач, яка пережила бійню у Бабиному Яру ще в п’ятирічному віці разом із матір’ю.

Інші дев’ять “каменів спотикання” встановлять у Києві протягом тижня. Вони знаходитимуться в міському громадському просторі, де кожен зможе дізнатися трошки більше про героїв проєкту.

Так звані “камені спотикання” створюються та закладаються німецьким митцем Ґюнтером Демнігом із 1992 року. Закладені в землю невеликі пам’ятні камінці (10х10 см) покликані забезпечити щоденну зустріч – свого роду “спотикання” і, як наслідок, коротку паузу для роздумів – із історією людей, яких переслідували та вбивали в епоху нацистів.

Проєкт розпочався зі встановлення перших каменів у берлінському районі Кройцберг у 1996 році. З того моменту вже було відкрито понад 75 тисяч меморіальних каменів у всьому світі, зокрема, в містах Рівне та Переяслав-Хмельницький.

Підписуйтесь на наш канал telegram