“У КИЄВІ ПРАЦЮЮТЬ ВЕЛЮРОВІ РЕСТОРАНИ” – міський голова Тернополя про карантин

«За всю історію Тернополя блокада міста була за часів татар. Зараз маємо повторення — транспортну блокаду міста», — заявив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Надал припустив, що віднесення непокірного центральній владі Тернополя до червоної зони — це «залякування тернополян», які «збирають підписи на захист української мови», «відстоювали національну позицію під стінами Верховної Ради», «виступили проти дистанційного навчання». І ще чомусь в цьому контексті згадав «антитерористичну операцію» в Луцьку, яка зірвалась.

Надал вважає «почервоніння» Тернополя «нелогічним та необгрунтованим». Мовляв, червоний рівень встановлюється у випадку завантаженості лікарень на понад 75%, але в Тернополі цей показник — 46,89%, – про це сказав міський голова Тернополя в інтерв’ю для Громадське.

А за показником щодо середньої кількості ПЛР-тестувань місто взагалі потрапляє в зелену зону. При нормативі не менше 24, в Тернополі він був 78,1.

Але центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій орієнтується на чотири показники. І з двох з них станом на 1 серпня Тернопіль перетнув межу помаранчевої та червоної зон.

Це — коефіцієнт виявлення випадків, який має бути не більше 11%, а в Тернополі — 11,1%. Та показник динаміки зростання випадків інфікування — 12,5% (нормальний показник — 10%).

3-го серпня вранці Надал скликав позачергову сесію міськради. Депутати одноголосно підтримали звернення до Держкомісії з надзвичайних ситуацій вивести Тернопіль з червоної зони. І рекомендували підприємцям працювати, як і раніше, пообіцявши юридичну підтримку у випадку складання адмінпротоколів за порушення карантинних вимог.

Чи були випадки в Тернополі складання поліцією адмінпротоколів у перший день дії постанови кабміну про зонування міст, де Тернопіль потрапив до червоної зони?

Протоколи не складали. Поліція повідомила, що буде робити лише попередження. Але на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій був і начальник міської поліції та місцевий керівник Держпродспоживслужби. І ми там вирішили врахувати рішення сесії міськради й надалі посилити контроль за дотриманням попередніх карантинних обмежень, не запроваджуючи нових.

Чи може начальник місцевої поліції не виконувати постанову Кабміну?

Насправді, буде залежати, яка буде йти установка від його керівництва. З одного боку, вони тернополяни й самі розуміють, яка ситуація, що кількість хворих в рази менша, і їм ця ситуація теж незрозуміла. Але вони — люди в погонах, які давали присягу і не виключено, що їх змусять виконувати наказ.

Але навіть якщо їх спонукатимуть складати протоколи, кожен протокол ми будемо оскаржувати. Ми запрошуємо кожного підприємця в міську раду, де щодня прийматиме наш юрист і ми спільно з громадськими організаціями будемо їм надавати допомогу в суді.