У Кропивницькому запобігли екологічній катастрофі регіонального масштабу

У разі несправності обладнання могло б призвести до забруднення водних об'єктів, які забезпечують населення міста питною водою.

Підписуйтесь на нас у telegram

Співробітники СБУ у Кропивницькому викрили підприємців, які розкрадали державні кошти. Також вони могли стати причиною екологічної катастрофи регіонального масштабу. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на СБУ.

За даними слідства, бізнесмени наживалися на коштах, виділених на реконструкцію об’єкта критичної інфраструктури. Вони вкрали близько 3 мільйонів гривень на переобладнання системи водопостачання міста. Замість сертифікованого обладнання, злочинці використовували неякісні системи невідомого походження. Його вже встановили, але не ввели в експлуатацію. Вирішується питання його заміни.

“У 2018 році фірма-підрядник виграла тендер на переобладнання системи водопостачання та водоочищення міста на 63 мільйони гривень. Договір передбачав виконання робіт із реконструкції каналізаційних очисних споруд та будівництва цеху механічного зневоднення”, – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що своїми діями зловмисники поставили під загрозу безперебійне постачання питної води жителям Кропивницького та екобезпеку регіону.