У Конгресі США зареєстрували проєкт визнання ПВК “Вагнер” терористичною організацією

Американській сенатори – республіканець Роджер Вікер та демократ Бен Кардін – представили в Конгресі двопартійний проєкт закону про притягнення до відповідальності російських найманців (Holding Accountable Russian Mercenaries (HARM) Act), який вимагає від держсекретаря США Ентоні Блінкена визнати ПВК "Вагнера" іноземною терористичною організацією.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на заяву, яка опублікована на сайті сенатора Вікера

Законопроєкт “Про притягнення до відповідальності російських найманців” (HARM) був внесений 1 грудня. Він зобов’язує Блінкена визнати “вагнерівців” і будь-які пов’язані групи з ПВК “Вагнера” та її наступників – іноземними терористичними організаціями (FTO) протягом 90 днів з дня набрання чинності законом.

Зазначається, що аналогічний законопроєкт буде внесено до Палати представників конгресменами Стівом Коеном, Джо Вілсоном, Річардом Хадсоном та Марком Вісі.

“володимир путін та його поспішники не зупиняться ні перед чим для досягнення своїх цілей, включаючи залучення найманців, таких як група Вагнера, для скоєння злочинів від їхнього імені. США мають назвати цю тіньову армію тим, чим вона є: іноземною терористичною групою. Ми маємо притягнути їх до відповідальності разом із усіма, хто їх підтримує”, – заявив сенатор Вікер, коментуючи ініціативу.

За словами сенатора Кардіна, окрім воєнних злочинів в Україні, бойовики ПВК “Вагнера” відомі також своїми звірствами у Сирії та практично на всьому африканському континенті.

“США повинні негайно визнати групу “Вагнера” іноземною терористичною організацією. Це зменшить чисельність російських збройних сил і допоможе притягнути до відповідальності порушників прав людини”, -–заявив він.

Довідка

Найманці ПВК “Вагнер”, власником якої є близький союзник путіна євген пригожин, беруть участь у військових конфліктах по всьому світу – від Сирії до Мозамбіку й Центрально-Африканської Республіки.

Депутати Європейського парламенту, які представляють широкий спектр політичних поглядів – від ультраправих сил до лівих партій – виступили із закликом визнати російську ПВК “Вагнер” терористичною організацією.